İSG Deneme Sınavı

“Aralık 2015 tarihi İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi Olmak İçin Son Fırsat Olabilir”

05 Aralık 2015 Çalışma Bakanlığı İSG Sınavına sınav hakkını kaybeden herkes girebiliyor

Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü 24 Temmuz 2015 tarihinde yayınladığı duyuru metni özet haliyle aşağıda:

EĞİTİM ALDIĞI TARİH İTİBARİYLE SINAV HAKKINI KAYBEDEN VEYA DAHA ÖNCE YAPILAN İSG SINAVLARINDA BAŞARI GÖSTEREMEYEN YAHUT BU SINAVLARA MÜRACAAT ETMEYEN

ADAYLARIN DİKKATİNE

Yetkilendirilmiş kurumlardan eğitim alıp,  daha önce yapılmış olan sınavlara katılarak başarı gösteremeyen veya eğitim aldığı tarih itibariyle sınav hakkını kaybeden yahut bu sınavlara müracaat etmeyen adaylara ; 18.12.2014 tarihli 29209 sayılı RG’de ve 30.04.2015 tarihli 29342 sayılı RG’de yayımlanan yönetmelik değişiklikleri nedeniyle  yeniden sınava katılmalarına imkan tanınmıştır.”

Dolayısıyla bu sınavı kazanmak önemli, ancak geçmiş sınavların başarı oranı çok düşük. 2014 Yılından bu yana sınavları ÖSYM yapıyor. ÖSYM’nin yapacağı bu 4. Sınav ve diğer 3 sınavda başarı oranları aşağıdaki gibi:

 

http://www.egitimtercihi.com/image/isgosym.jpg

Yukarıdaki ramaklardan anlaşılacağı gibi geçmiş sınavların genel başarı oranı çok düşük. Sınava girenlerin işyeri hekimliği ve iş güvenliği kategorisinde başarı oranı ortalamada sadece %35’i başarılı olabiliyor. Bu rakam diğer sağlık personeli kategorisinde daha da kötü.

 

Başarı oranının çok düşük olması iyi bir eğitim almanın ve sınava iyi hazırlanmanın önemini de ortaya koyuyor. Evet, sınava iyi hazırlanmak son derece önemli. ÖSYM sınav taktiklerini kavramak gerekli. Konulara daha analitik bakabilmek ve soruları bu bakışla değerlendirerek çözebilmek. Tabi bir de zamanla yarışmak.

KALİTE AKADEMİ örgün sınav kampıyla sizi bu anlamda sizi sınava hazırlamayı geleneksel hale getirdik. Sınavdan kısa bir süre önce yoğun iş temponuzdan ve gündelik telaşlarınızdan uzaklaştırarak tam olarak sınava odaklanmanıza destek oluyor, sınav odaklı geçireceğiniz süreci OSYM soru dağılımına uygun olarak planladığımız temel derslerin tekrarı, soru cevap çalışmaları ve dene sınavlarıyla değerlendirmenizi bilgilerinin pekiştirmenizi sağlıyoruz.

 

KALİTE AKADEMİ Sınav Kampı’na katılanların % 91.2’si artık İSG Profesyoneli

Gelin Birlikte hazırlanalım

 

Copyrights © 2013 & Kalite A.Ş. tarafından tüm hakları saklıdır.